tel. +48 507 507 027    
Kupuj szybko bez zakładania konta!  

Telewizja przemysłowa dla sklepu

Strona główna  »  Artykuły  »  Telewizja przemysłowa dla sklepu


Telewizja przemysłowa dla sklepu
Podczas rozważania założenia instalacji monitoringu wizyjnego w sklepie, przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na jakość generowanego obrazu przez kamerę przemysłową. Dlaczego jakość generowanego obrazu jest taka ważna w tego typu obiektach, i co zalecają specjaliści? Kamery sklepowe mają za zadanie identyfikowanie sprawców napadów na sklepy oraz rozstrzyganie sporów pomiędzy personelem, jak i między personelem a klientami.

Dlatego też kamery tego typu muszą dostarczyć odpowiednio wyraźny i szczegółowy obraz, który pozwoli na identyfikację złodzieja czy rozpoznanie innych szczegółów takich jak np. wartość nominalna banknotu (szczególnie pomocny w rozwiązaniu problemu z klientami) będzie prostsze i bardziej skuteczne.

Kamera kopułkowa LC-SZ46Z marki LC Security jest przykładem efektywnego działania kamery sklepowej. Wyżej przedstawiona kamera posiada przetwornik obrazu CCD 1/3” Sony, który dzięki zastosowanym technologiom pozwala na wyświetlanie obrazów w rozdzielczości poziomej rzędu 520 linii telewizyjnych oraz dostarcza obrazy o ostrych i czystych barwach. Prawidłowa reprodukcja obserwowanej sceny sprawia, że kamera LC-SZ46Z bezproblemowo radzi sobie z identyfikacją obserwowanych obiektów. Istotnym elementem charakteryzującym model LC-SZ46Z jest jego obudowa, która jest bardzo szczelna oraz wyjątkowo odporna na uszkodzenia mechaniczna, dzięki czemu może przetrwać nawet akty wandalizmu.

Model LC-SZ46Z posiada również wbudowany reflektor podczerwieni IR LED (8X36PCS), który generuje ładny, wyraźny obraz przy różnym poziomie oświetlenia, nawet w sytuacjach kiedy jest całkowicie ciemno. Dzięki temu reflektorowi kamera może prawidłowo pracować przy zmiennych warunkach oświetlenia (noc i dzień).  Warto również wspomnieć o wysokiej klasy zmienno-ogniskowym obiektywie 9-22mm, który pozwala dostosować kąt widzenia do rozmiarów obserwowanego pomieszczenia.