tel. +48 507 507 027    
Kupuj szybko bez zakładania konta!  

Kamera samochodowa

Strona główna  »  Artykuły  »  Kamera samochodowa


Kamera samochodowa
Kamera samochodowa to urządzenie, które stworzono z myślą o rejestracji obrazu i dźwięku podczas jazdy samochodem. Dzięki tej właściwości użytkowej, kamera samochodowa jest niczym czarna skrzynka, która doskonale sprawdza się w różnych kolizjach drogowych. Przy pomocy tego typu urządzeń możemy w wygodny sposób monitorować trasę pojazdów oraz nagrywać zdarzenia drogowe, co jest szczególnie użyteczne w przypadku samochodów firmowych.

Przykładem niedrogiej lecz skutecznej i funkcjonalnej kamery samochodowej jest urządzenie mobilne  LC-MV-1280LCD. Jest to połączenie kamery do auta z rejestratorem cyfrowym, który zapisuje materiały wideo na  karcie pamięci SD/SDHC/MMC (format AVI). W zależności od tego jakiej karty SD użyjemy (obsługa kart do 32 GB) nagrać możemy do 6 godzin filmu. Na wyposażeniu modelu LC-MV-1280LCD znajdziemy wyświetlacz LCD o przekątnej 2,5”, na którym mamy podgląd obrazu w trybie na żywo. Prezentowana kamera samochodowa oferuje materiał wideo w rozdzielczości 1280x960 (interpolowana), który jest zapisywany z prędkością 30 klatek na sekundę (odpowiednia dynamika ruchu). Urządzenie to, posiada własną baterię ale ma także możliwość pracy na zasilaczu z wtykiem do zapalniczki samochodowej (w zestawie).

Montaż kamery samochodowej LC-MV-1280LCD odbywa się za pomocą odpornego na wstrząsy uchwytu z dużą silikonową przyssawką, która zapewnia solidne mocowanie do płaskich powierzchni, np. przedniej szyby samochodowej. Dodatkową zaletą prezentowanego urządzenia jest możliwość wykonywania zdjęć oraz rejestracja dźwięku.