tel. +48 507 507 027    
Kupuj szybko bez zakładania konta!  

Monitoring HDCCTV

Strona główna  »  Artykuły  »  Monitoring HDCCTV


Monitoring HDCCTV
Monitoring HDCCTV stanowi doskonałą alternatywę dla sieciowych systemów telewizji przemysłowej, korzystających z kamer Full HD. Monitoring HDCCTV dzięki zastosowanym rozwiązaniom, pozwala na transmisję sygnałów wizyjnych w rozdzielczości Full HD bez kompresji i bez wykorzystania sieci komputerowej IP.

W tego typu instalacjach transmisja wizji jest tak samo realizowana jak w przypadku tradycyjnych instalacji CCTV, czyli za pomocą okablowania koncentrycznego. Instalacje wizyjne tego typu buduje się w oparciu o kamery przemysłowej HD-SDI.

Jedną z ciekawszych propozycji z zakresu kamer HD-SDI jest nowa kamera przemysłowa firmy Geovision z serii SDI-BX100 4 mm, która umożliwia transmisję bardzo szczegółowego obrazu w jakości Full HD za pomocą okablowania koncentrycznego. Kamera przemysłowa HD-SDI Geovision w wersji SDI-BX100 4 mm zapewnia bardzo szczegółowe odwzorowanie obserwowanej sceny. Na jej wyposażeniu najdziemy zaawansowany technologicznie przetwornik CMOS z funkcją progresywnego skanowania, która zapewnia prawidłowe odwzorowanie scen z szybko poruszającymi się obiektami. Z tego też względu idealnie nadaje się do pracy w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Dodatkowo bardzo dobra rozpoznawalność zarejestrowanych na obrazie osób i obiektów, pozwala na zastosowanie kamery HD-SDI SDI-BX100 4 mm wszędzie tam, gdzie liczy się szczegółowa identyfikacja osób i przedmiotów. W standardzie kamera posiada wymienny obiektyw o stałej ogniskowej 4 mm (mocowanie obiektywu typu CS).

Kamera przemysłowa HD-SDI SDI-BX100 4 mm pozwala na prowadzenie obserwacji przez 24 godziny na dobę. Umożliwia to funkcja Dzień/Noc z mechanicznym filtrem podczerwieni (opcjonalnie możliwe zastosowanie zewnętrznego promiennika podczerwieni – nadzór wideo nawet w całkowitej ciemności). Nie bez znaczenia jest także szeroki zakres dynamiki, który w dużym stopniu poprawia rozpoznawalność detali obserwowanej sceny. Kamery CCTV HD-SDI z serii SDI-BX100 4 mm najlepiej współpracują z kartami komputerowymi DVR Geovision z serii GV-SDI-204: obsługa do 4 kamer przemysłowych, sprzętowa kompresja H.264, zapis obrazu w rozdzielczości 1920 x 1080 (Full HD) z prędkością 100 klatek na sekundę.