tel. +48 504 500 007    
Kupuj szybko bez zakładania konta!  

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wideodomofonów

Strona główna  »  Artykuły  »  Na co zwrócić uwagę przy wyborze wideodomofonów


Na co zwrócić uwagę przy wyborze wideodomofonów

Systemy wideodomofonowe są jednymi z podstawowych zabezpieczeń w mieszkaniu lub domu. W dzisiejszych czasach na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, które różnią się między sobą parametrami oraz funkcjami. Na co zwrócić uwagę, aby dokonać właściwego zakupu? W tym artykule przygotowaliśmy kilka informacji.

Wideodomofony - na co zwrócić uwagę?


Rozwój technologii sprawił, że na rynku dostępnych jest wiele urządzeń elektronicznych, dedykowanych do systemów zabezpieczeń. Sprzęty różnią się funkcjonalnością, sposobem transmisji danych, specyfikacjami technicznymi. Ważne jest, aby urządzenia zostały dopasowane do naszych potrzeb, wielkości budynku, a także występowania innych instalacji security. W przypadku nowoczesnych urządzeń, wideodomofony mogą współpracować z kamerami CCTV lub IP, dzięki czemu użytkownik może prowadzić podgląd zarówno z urządzenia znajdującego się w panelu zewnętrznym, jak i kamer rozmieszczonych na posesji. Jeżeli w naszym domu posiadamy kamery CCTV lub IP powinniśmy zastanowić się nad wyborem panelu wewnętrznego wyposażonego w dodatkowe wejścia wideo.
Kamery podłączone do wideodomofonu za pomocą kabla koncentrycznego

 
Wideodomofony poza standardowymi funkcjami związanymi z odbieraniem rozmów oraz kontrolą elektrozaczepów, pozwalają w efektywny sposób zarządzać automatyką budynkową. Wykorzystanie nowoczesnych paneli wewnętrznych pozwala m.in. odbierać rozmowy przez telefon, sterować bramą wjazdową, opuszczaniem rolet lub kontrolą oświetlenia w budynku. Ciekawym udogodnieniem jest także tworzenie pełnych scenariuszy, na które składa się kilka komend jednocześnie. W ten sposób użytkownik może dowolnie skonfigurować zdarzenie i za pomocą jednego przycisku np. wyłączyć światło w pokoju, wysunąć ekran projekcyjny, zasłonić żaluzje (scenariusz seans filmowy). Dużym udogodnieniem jest także możliwość kontroli systemu wraz ze zdalnym sterowaniem za pomocą specjalnych aplikacji na telefon komórkowy. W ten sposób możemy swobodnie odbierać rozmowy i otwierać furtkę, nawet gdy znajdujemy się z dala od panelu wewnętrznego.Podgląd obrazu oraz możliwość odbierania połączeń wideodomofonowych za pomocą telefonu komórkowegoWykorzystanie wszelkich dostępnych funkcji jest w dużej mierze zależne od parametrów urządzeń oraz wykonanej instalacji systemu wideodomofonowego. Związane jest przede wszystkim z przeprowadzeniem niezbędnego okablowania do podłączenia urządzeń. W tej kwestii dużym udogodnieniem jest wykorzystanie kabla dwużyłowego, który pozwala jednocześnie zasilać urządzenia, transmitować sygnał wideo i audio. Dla osób, które chcą uniknąć instalacji okablowania ciekawym rozwiązaniem mogą być systemy bezprzewodowe.